Na ulicy Pabianickiej w Łodzi są już dwa wahadła. Teraz jeszcze została zamknięta dla samochodów ulica Chocianowicka.
- Prowadzone są prace wodociągowe i kanalizacyjne w ulicach: Pabianickiej, Chocianowickiej, Wędkarskiej, Ciechocińskiej - wyjaśnia rzeczniczka prasowa z łódzkiego ZDiT. - Rozpoczęły się też prace związane z budową ekranów akustycznych.

Zamknięcie Chocianowickiej utrudniło pabianiczanom dojazd do Łodzi. Teraz, chcąc uniknąć korków w Ksawerowie, można jechać przez: Rzgów, Konstantynów lub przez Retkinię.

Jeśli jadąc z Pabianic przez Retkinię chcemy skrócić sobie drogę i wjechać Obywatelską lub Wróblewskiego na al. Jana Pawła II, też napotkamy ruch wahadłowy. Po ponad trzydziestu latach gruntownej przebudowy doczekał się wiadukt na al. Jana Pawła II między ulicami Obywatelską a Wróblewskiego. Przedsięwzięcie zakłada całkowitą modernizację obiektu ze względu na jego zły stan techniczny.
- Obecnie trwają prace, które umożliwią wyłączenie jednej jezdni z ruchu, a następnie rozpocznie się remont generalny - wyjaśnia rzeczniczka ZDiT.

Wymienione zostaną podpory i płyty, wzmocniona zostanie konstrukcja pomostu, co pozwoli na przejazd pojazdów do 50 ton (do tej pory nośność wiaduktu wynosiła 30 ton). Modernizacja rozpocznie się od przebudowy wschodniej części wiaduktu, wtedy ruch samochodów w obu kierunkach będzie odbywał się na zachodniej nitce. Z początkiem wakacji prace przeniesione zostaną na część zachodnią obiektu, a samochody będą poruszały się dwukierunkowo po jezdni wschodniej - prowadzącej do centrum miasta.
Prace przy przebudowie pomostu potrwają do końca roku i będą kosztowały ponad 15 mln złotych. Wykonawcą inwestycji jest firma Skanska.