To specyficzne seanse filmowe, w których poruszane są wątki religijne. Do akcji organizowanej przez kościół św. Mateusza dołączyło kino Tomi.

Zaczęło się od pokazu filmu „Gdy budzą się demony”.

- Film pokazuje moc i wartość przebaczenia oraz podpowiada, jak łączyć życie zawodowe z życiem rodzinnym – mówi ksiądz.

Później widzowie oglądali „Mary's Land”. Film cieszył się tak dużą popularnością, że zwiększono liczbę projekcji. Zdaniem księdza Michała jest wiele bardzo dobrych i mądrych filmów. Od dawna ksiądz Michał do ich oglądania zachęcał wiernych podczas spowiedzi. Teraz proponuje wspólne oglądanie.

- Inicjatywa „Film z Krzyżykiem” daje możliwość obejrzenia filmów, które niosą za sobą ważne treści – dodaje kapłan. - Te filmy mogą pomóc w zrobieniu kroku naprzód w naszej duchowości, a nawet nawrócić człowieka.

Filmy będą wyświetlane co miesiąc. 16 listopada o 19.15 w kinie Tomi zostanie pokazany „Dead the movie”. Na hasło „Film z Krzyżykiem” za bilet w kasie kina zapłacimy 10 zł. Na grudzień zaplanowano projekcję filmu „Niebo istnieje naprawdę”.

Od początku września ks. Michał Misiak pracuje w Zespole Szkół nr 2. Pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego. Szybko zaangażował w swoje projekty młodzież szkolną. Najpierw zorganizowali happening dla pabianiczan, w którym na głównym skrzyżowaniu miasta zaprezentowano walkę Jezusa z Szatanem.

- Chcę, żeby to dało do myślenia. Chodzi o to, że Jezus jest zwycięzcą i warto z nim trzymać – tłumaczył wtedy ksiądz Michał - Ten happening to sposób na ewangelizację kierowców i mieszkańców miasta w nieco inny sposób.

Potem były kolejne pomysły. Ksiądz Michał zaproponował pabianiczanom wieczorną spowiedź we wtorki. Porozmawiać z księdzem można o 21.00. Razem ze spowiadającym się ks. Michał krąży wokół kościoła. Są to tzw. „Spacery uzdrowienia”. Na spowiedź przychodzi sporo ludzi. Świadczy o tym fakt, że zdecydowano się otworzyć na ten czas kościół, aby czekający w kolejce na spacer z kapłanem, mogli modlić się i nie marzli.

O większości akcji organizowanych przez księdza i parafię św. Mateusza można dowiedzieć się z facebooka.

Co ksiądz Michał planuje w najbliższym czasie? 31 października, w piątek o 18.45 odbędzie się „Noc Świętych”. Przemarsz sprzed kościoła Najświętszej Marii Panny Różańcowej pod kościół św. Mateusza zaplanowano na godz. 18.45.

- Przebieramy się za ludzi, którzy dziś balują w niebie z Jezusem – pisze na swoim profilu ksiądz. - Można się przebrać za świętego, albo wziąć jakiś jego atrybut.

Po przemarszu o 20.15 rozpocznie się „Koncert Uwielbienia”.