Jan Paweł II jest Honorowym Obywatelem Pabianic. Jedyną osobą, która zadeklarowała swój wyjazd, jest Florian Wlaźlak, przewodniczący Rady Powiatu Pabianickiego.

- Na pewno pojadę na kanonizację razem z żoną – mówi.

Pielgrzymki autokarowe dla parafian będzie organizować Archidiecezja Łódzka.

- Sądzę, że podłączymy się do nich. Jak wszystko będzie ustalone, z odpowiednim wyprzedzeniem poinformujemy o tym parafian – mówi ksiądz Ryszard Olszewski.

Z pabianickich kościołów pojedzie na pewno wiele osób, które działają w grupach przykościelnych. Być może będą chętni, żeby skorzystać z ofert biur podróży. Takie oferty pojawiły się już w wielu miastach. W Pabianicach na razie jeszcze nie ma zainteresowania tym tematem.

- Nikt z pabianiczan nie pyta, nikt nie przychodzi. Październik to martwy sezon, a do kwietnia jest jeszcze czas – mówi Katarzyna Ornaf z Hurtom Travel.

Pojawiły się oferty na stronie internetowej Katolickiego Biura Pielgrzymkowego Pielgrzymek.pl. Na razie jednak nie ma propozycji konkretnie dla Pabianic. Znajdziemy tam oferty m.in. łódzkich biur podróży.

- Ofert pojawiło się sporo. Na pewno z czasem będzie ich przybywać. U nas ludzie już pytają. Z Pabianic też na pewno będą jakieś wycieczki – mówi Joanna Zakrzewska z Pielgrzymek.pl.

Zapowiada się, że będzie pełna gama wycieczek do wyboru. Zarówno krótkie wyjazdy związane tylko z kanonizacją, jak i 10-dniowe wycieczki objazdowe, gdzie oprócz udziału w uroczystościach będzie można również zwiedzić Włochy i inne kraje.

Przykładowo, 8-dniowa wycieczka autokarem, podczas której uczestnicy zwiedzą takie miejsca, jak: Wenecja, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Loret, Padwa, Asyż, Tarvisio, kosztuje 1.790 zł. 5-dniowa wycieczka, która również ma w programie zwiedzanie, kosztuje. 1.200 zł.