We wtorek przed godziną 22.00 wandale niszczyli drzwi wejściowe w blokach. W bloku przy ulicy Wyszyńskiego 5 wybite zostały szyby w drzwiach w trzech pierwszych klatkach. Później wandale przenieśli się na ulicę Skłodowskiej 19. Tam weszli do drugiej klatki. Wewnątrz uszkodzili drzwi przeciwpożarowe.

Na policję wpłynęło zgłoszenie od mieszkańców bloku przy ul. Wyszyńskiego. Świadkowie mówili o dwóch chuliganach wybijających szyby w drzwiach wejściowych do klatek schodowych. Zgłaszający podali rysopis wandali, którzy tuż przed przyjazdem oznakowanych patroli  oddalili się z miejsca zdarzenia.

- Policjanci dysponując taką wiedzą przeczesali okoliczne blokowisko- informuje kom. Joanna Szczęsna z pabianickiej policji. -  Nieopodal miejsca zdarzenia zauważyli dwóch zataczających się mężczyzn, których wygląd odpowiadał rysopisom podanym przez świadków.  19-latek i jego 30-letni kompan zostali zatrzymani i trafili do osobnych cel policyjnego aresztu.

Mężczyźni byli pijani. Młodszy miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie, a straszy nieco więcej – 2,6 promila. Obaj odpowiedzą za swoje chuligańskie zachowanie, które spowodowało finansowe straty. Dodatkowo 30-latek był wcześniej poszukiwany do odbycia kary, więc zgodnie z postanowieniem sądu Nowy Rok spędzi  za kratami aresztu śledczego.

A co z dokonanymi przez nich szkodami?

- Łącznie straty oszacowane zostały na 1.000 zł – mówi Sławomir Urbańczyk z Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. - Konserwatorzy zajęli się już naprawianiem szkód.