Od 18 do 22 czerwca na drogach województwa łódzkiego prowadzone były policyjne działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, podczas trwającego długiego weekendu. W trakcie pięciu dni (od środy do niedzieli) na terenie naszego województwa doszło do 43 wypadków drogowych, w których rannych zostało 48 osób, zginęły 4.

Do śmiertelnego wypadku doszło 19 czerwca około godziny 13.30 w miejscowości Wilamów w powiecie poddębickim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 17-latek bez uprawnień do kierowania pojazdami i bez zgody rodziców zabrał kluczki od seata cordoba i kierując autem po drodze gruntowej, stracił nad nim panowanie, uderzając w drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Kolejne dwa tragiczne wypadki miały miejsce 20 czerwca. Około 20.30 w na drodze K-72 w miejscowości Zieleń w powiecie poddębickim 26-letni kierujący bmw na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, doprowadzając do dachowania auta. W wyniku odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniosła 24-letnia pasażerka. Kierowca był trzeźwy.

Tego samego dnia tuż przed godziną 22.00 do śmiertelnego wypadku doszło na K-14 w miejscowości Chechło Drugie w powiecie pabianickim. 20-letni kierujący skoda fabią zawracając wymusił pierwszeństwo na jadącym z przeciwka 31-letnim motocykliście. W wyniku zderzenia kierujący motocyklem suzuki, mimo reanimacji, zmarł na miejscu natomiast jego 29-letnia pasażerka i kierujący skodą zostali przewiezieni do szpitali. 31-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

Policjanci z Bełchatowa badają okoliczności wypadku drogowego w miejscowości Łęczyca w powiecie bełchatowskim, gdzie 22 czerwca, kwadrans przed dwudziestą pierwszą, seat cordoba kierowany przez 36-letnią mieszkankę gminy Buczek, uderzył w przydrożne drzewo. Kierująca samochodem kobieta zmarła na miejscu wypadku. Policjanci prowadzący dochodzenie ustalają stan trzeźwości kierującej seatem oraz przyczynę tragicznego zdarzenia.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 182 osób prowadzących pojazd na „podwójnym gazie” (w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu).