Dodatkowe patrole pabianickich policjantów pojawiły się na naszych drogach, sprawdzając trzeźwość kierowców. Wspólnie z funkcjonariuszami w działaniach wzięły udział także przedstawicielki Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 27 września, w godzinach 6.00-10.00 skontrolowano 150 kierujących. Chodziło o jak największą liczbę przebadanych. 

Tym razem wszyscy okazali się trzeźwi.

Podczas akcji wszystkie skontrolowane osoby otrzymały ulotki informacyjne, breloczki oraz zapachy samochodowe – „nie jeżdżę po alkoholu”.

​​​​Odpowiedzialny kierowca, planując okolicznościowe spożywanie alkoholu, powinien wcześniej już pomyśleć o bezpiecznym powrocie do domu. Najlepiej wsiąść za kierownicę dopiero po 24 godzinach, o ile nie spożywaliśmy alkoholu przez dłuższy czas.

- Ważne jest, aby przed kierowaniem pojazdem wyeliminować wszelkie czynniki wpływające negatywnie na cechy psychomotoryczne, które, jak wiemy, powodują zmiany w postrzeganiu, ocenie zjawisk, sposobie i szybkości reagowania na bodźce, a tym samym ograniczające zdolność do precyzyjnej obsługi pojazdów - radzi podkom. Ilona Sidorko.