W sobotę o 19.30 druhowie z OSP Konstantynów Łódzki stali na placu przed jednostką. Nagle coś huknęło. Pobiegli.

- Na miejscu zdarzenia okazało się, że samochód wypadł z drogi, na centymetry minął betonowy słup i uderzył w betonowy budynek, w którym znajdowała się rozdzielnia prądu – opisują strażacy z OSP Konstantynów Łódzki.

Zobaczyli, że z miejsca zdarzenia oddalają się dwie osoby, które wyrzuciły butelki z wódką i puszki z piwem. Strażacy zatrzymali pijanych sprawców zdarzenia i przekazali przybyłym na miejsce policjantom, którzy pojawili się dwie minuty po otrzymaniu zgłoszenia.

- Sprawcy zdarzenia zostali zakuci w kajdanki i przewiezieni na komisariat. Teraz policjanci prowadzą dochodzenie, w którym ustalają który mężczyzna był kierującym – dodają.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w rozbitym pojeździe, usunęli płyny silnikowe oraz usunęli zwisające betonowe elementy budynku. Na miejscu były: OSP Konstantynów Łódzki, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Pabianice, policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego i patrol z Konstantynowa Łódzkiego, technik oraz Pogotowie Energetyczne.