Jak podaje Centrum Zarządzania Kryzysowego, alert pogodowy drugiego stopnia obowiązuje dziś od godziny 11.00 do godziny 23.00.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami możliwe są też opady gradu.

Trwa sprzątanie po środowej nawałnicy, która wyrządziła w naszym mieście wiele strat. W rozjazdach są wszystkie wozy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pabianicach. Do tego uruchomiono do pomocy wszystkie jednostki ochotnicze, które aktualnie są dostępne. Do godziny 6:15 strażacy odebrali 130 zgłoszeń z prośbą o interwencję. Lista oczekujących zdarzeń nie kończy się.

ul. św. Rocha

Wczorajszej nocy połamane drzewa uszkodziły wiele samochodów, latarni, linii energetycznych, budynków i uniemożliwiały przejazd ulicami. Zalanych jest też wiele posesji. Wichura wyrządziła też duże straty na cmentarzu. Wyrywane przez wiatr drzewa wraz z korzeniami zniszczyły nagrobki.

Przeczytaj też: Nawałnica przeszła przez Pabianice.

Do odwołania zamknięto parki i skwery. Porywisty wiatr połamał i powyrywał tam drzewa. Uszkodzeniu uległy też słupy oświetleniowe i urządzenia na placach zabaw.

Więcej w artykule: Do parków i skwerów nie wejdziemy.