W tym roku to już 9. edycja tej akcji. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i użytkowników rowerów. Pojawią się w tych miejscach, gdzie ryzyko wystąpienia zdarzeń drogowych z ich udziałem jest największe.

- Szczególną opieką zostaną objęte przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na ruchliwych drogach, oraz takie, na których doszło do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego – informują policjanci.

Policjanci apelują o rozwagę i przypominają podstawowe zasady.

- Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża - dodają.

Akcja nie jest skierowana tylko do kierowców. Każdy z nas jest pieszym. Dlatego będą również przypominać im o używaniu elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach.

Tylko we wrześniu miało miejsce kilka wypadków z udziałem pieszych. 7 dni temu kierowca na ul. Zamkowej z impetem wjechał w niepełnosprawnego przejeżdżającego na wózku inwalidzkim przez przejście dla pieszych. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

4 września na przejściu dla pieszych na ul. Warszawskiej peugeot potrącił 55 - letnią kobietą. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Powiat pabianicki zadba o zwiększenie bezpieczeństwa przy przejściach dla pieszych. Pisaliśmy o tym TUTAJ.