Do śmiertelnego wypadku doszło 2 maja około godziny 8.35 na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Nowy Kłopoczyn a Mogielnica w powiecie rawskim. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 79-letni kierujący ciągnikiem rolniczym ursus, wyjeżdżając na drogę powiatową, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z nadjeżdżającym iveco. W wyniku zderzenia kierujący ciągnikiem pomimo przeprowadzonej reanimacji poniósł śmierć na miejscu. 29-letni kierujący iveco w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na drogach całego kraju trwają działania „Majowy Weekend 2019”, które zakończą się późnym wieczorem w niedzielę 5 maja.

– Podczas akcji, oprócz trzeźwości kierowców, funkcjonariusze baczną uwagę zwracają na wykroczenia drogowe. Szczególnie te najbardziej niebezpieczne: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie i omijanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezapinanie pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowe przewożenie dzieci – wymienia nadkom. Adam Kolasa z KMP w Łodzi.

W działaniach weźmie udział policyjny śmigłowiec, z pokładu którego policjanci również będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Będą sprawdzać, czy nie doszło do zakłóceń w ruchu oraz czy kierowcy pojazdów nie popełniają wykroczeń.

– Z góry lepiej widać i można wytypować pojazdy do kontroli drogowej, przekazując informację załogom będącym w radiowozach – dodaje nadkomisarz.