Do godz. 12.00 Urząd Miejski odebrał 13 wniosków pabianiczan, którzy w nadchodzących wyborach prezydenckich chcą zagłosować korespondencyjnie. Po raz pierwszy zagłosować korespondencyjnie może każdy, nie tylko osoby niepełnosprawne. Taki zamiar trzeba zgłosić do dzisiaj, 27 kwietnia w Urzędzie Miejskim do godz. 16.00.

- Z głosowania korespondencyjnego chcą skorzystać osoby, które w dniu wyborów będą w miejscu innym niż Pabianice, na przykład na wycieczce, a jednocześnie niewygodnie im będzie skorzystać z zaświadczenia o prawie do głosowania gdzie indziej – mówi Wojciech Poros, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego.

W pakiecie wyborczym znajduje się karta do głosowania, zaadresowana koperta zwrotna, koperta na kartę do głosowania, instrukcja głosowania, oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu (ażeby uznać głos za ważny), ewentualnie nakładka na kartę (jeśli było takie zgłoszenie). Jeśli ktoś zapomni odesłać oświadczenia o osobistym i tajnym głosowaniu, głos nie zostanie policzony. Pakiet można odesłać pocztą – przesyłka jest zwolniona z opłaty.

Wcześniej formuła głosowania korespondencyjnego była dostępna dla niepełnosprawnych, ale w Pabianicach nikt z niej nie korzystał.

Do dzisiaj, do godz. 12.00 Urząd Miejski wydał również 64 zaświadczenia o prawie do głosowania poza Pabianicami.