Grupę 25 osób łódzka prokuratura oskarżyła m. in. o posiadanie oraz wprowadzenie do obrotu ponad pół miliona sztuk tabletek ekstazy oraz kilkudziesięciu kilogramów marihuany i amfetaminy. Wszystkim grozi do 15 lat pozbawienia wolności - podał portal gazeta.pl.

Prokurator Jarosław Szubert poinformował w środę, że w akcie oskarżenia przesłanym do sądu zawarto w sumie 48 zarzutów. Na poczet ewentualnych kar zabezpieczono m. in. dwa samochody, telewizory, sprzęt komputerowy, a w dwóch przypadkach - również nieruchomości. Zarzuty sformułowane przez prokuraturę dotyczą lat 2006-2008. W tym okresie oskarżeni na terenie Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Pabianic i okolicznych miejscowości wytwarzali i wprowadzali do obiegu m. in.: kokainę, tabletki ekstazy, znaczki LSD i amfetaminę.

Grupa działała również poza granicami kraju. Z Polski do Holandii oskarżeni przemycili m. in. 20 kg amfetaminy, a w przeciwnym kierunku - kilka kg kokainy. Szacunkowa wartość narkotyków, jakimi obracali oskarżeni, sięga kilku milionów złotych.