Na polu golfowym A&A (dawny Pamotex) Krzysztof Ibisz poprowadził finał VIII edycji Turnieju o Brylant A&A. Oprócz wręczenia nagród były pokazy tańca, degustacje, nauka gry w golfa. Można było pojeździć najnowszym modelem lexusa CT 200H z silnikiem hybrydowym.

Ale najważniejsze dla nas, pabianiczan, było otwarcie wystawy Europejskiego Parku Rzeźby. W pięknym, starym parku obok Dobrzynki i stawów artyści ustawili rzeźby.

Możemy oglądać piękną Fortunę - rzeźbę ceramiczną Elżbiety Olszewskiej, Polki mieszkającej od lat w Szwecji.

- Kto ją obejmie i przytuli się, ten przyciągnie do siebie fortunę - mówił Ibisz, powtarzając słowa artystki.

Kapitalna jest rzeźba z piłeczek golfowych i gigantycznych kijków do golfa, autorstwa Bastiana Dextera.

Kolumna Grzechotnika - konstrukcja spawana ze stali, powstała w warsztatach naszej PaFaNy. Jej autorem jest Hugo Arguimedes z Meksyku. Przy pracy pomagała mu żona. Rzeźbę odsłaniali: Ibisz, Majsterek i Andrzej Styczyński - prezes PaFaNy.

Sugestywna jest rzeźba "Jestem wolnym człowiekiem" Alfonso Narvaeza z Meksyku. Przedstawia dłonie wyciągnięte po pomoc, w jajku z drutu kolczastego.

Zdzisław Liszewski zostawił nam swoją Victorię.

Są też rzeźby: Iona Zderciuca z Mołdawii, Georgija Lubunina z Włoch i Iwony Kulagowskiej z Polski.

Nad 10 rzeźbami pieczę sprawował Adam Kowalczewski z łódzkiej galerii Adi-Art.

To pierwszy w Polsce taki park. Wystawa rzeźb artystów z całego świata powstała w sąsiedztwie Pola Golfowego A&A Golf Club przy ul. Grota-Roweckiego 8a. Będzie dostępna dla zwiedzających przez cały rok. Pole golfowe należy do Anny i Arkadiusza Majsterków.

 galeria rzeźby: www.zyciepabianic.pl/galeria/europejski-park-rzezby.html