Ponura statystyka zebrała żniwo już w piątek, 6 lipca. Doszło wtedy do 5 zdarzeń drogowych.

W Dobroniu aż fruwały kamienie. Jeden z nich uszkodził szybę.

Nie lepiej było w Szynkielewie. O 13.30 48-letni kierowca opla rozwinął zbyt dużą prędkość. Przy numerze 74C stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w drzewo. Za przekroczenie prędkości otrzymał mandat.

O 14.30 „stuknęli się” przy Jutrzkowickiej 53. 23-letni kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa volkswagenowi.

Co się działo na skrzyżowaniu Nawrockiego-Mokra? O 16.45 49-letni kierowca alfy romeo zajechał drogę rowerzyście. Sprawca został ukarany. Konsekwencje czekają też lekko rannego 24-latka, który jechał rowerem. Powód? Choć poruszał się prawidłowo, był pod wpływem alkoholu.

Wieczór piątkowy również obfitował w wypadki. W Ksawerowie obywatel Ukrainy wsiadł po alkoholu do bmw i zniszczył ogrodzenie.

Ostatni tego dnia wypadek zdarzył się o 22.50 w Prusinowicach. Pod koła auta marki kia wbiegła sarna. Kierowca, próbując ją ominąć, odbił ostro w prawo i uderzył w betonowy przepływ w rowie.

Pechowa sobota

Jeszcze więcej, bo aż 8 wypadków, miało miejsce w sobotę 7 lipca. O 8.45 nietrzeźwy 46-latek wszedł w Lutomiersku (ul. 3 Maja 7) pod ciężarowy samochód. Miał lekkie obrażenia.

Szczęścia nie miała też piesza, która przechodziła przez pasy na skrzyżowaniu Łaskiej i Tkackiej. O 10.45 w 68-latkę wjechał opel zafira. Kierujący nią 45-latek nie ustąpił jej pierwszeństwa.

Mniejsze stłuczki zdarzyły się też w Konstantynowie (26-latka cofając uderzyła w volvo), w Pabianicach na Pułaskiego (o 13.40 kierowca skutera, jadąc za szybko, uderzył w zaparkowane przy ulicy auto) i w Ślądkowicach (o 10.00 wyjeżdżająca z posesji 21-latka nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzyście).

Były też poważniejsze wypadki. Ciężko ranne w  zderzeniu skutera z bmw są dwie osoby. Sprawca ma 19 lat.

Pijany kierowca spowodował wypadek w Konstantynowie Łódzkim. O 21.30 jechał ul. 1 Maja. 23-latek jechał zbyt szybko i uderzył w drzewo. Miał 1,26 promila.

W niedzielę nieco lepiej

Jeden wypadek miał miejsce 8 lipca, w niedzielę. O 6.00 23-letni kierowca peugeota uderzył w znak drogowy przy Sienkiewicza w Dobroniu. Jechał zbyt szybko.