We wtorek około godziny 14.00 dyżurny pabianickiej komendy odebrał zgłoszenie o obcych osobach kręcących się po posesji w Rydzynach. Na miejsce natychmiast pojechali dzielnicowi z posterunku w Piątkowisku.

- Po wejściu na posesję usłyszeli dobiegające z budynku gospodarczego głosy – wyjaśnia nadkom. Joanna Szczęsna z pabianickiej policji. - Jak się okazało, w środku byli złodzieje. Sprawcy na widok mundurowych rzucili się do ucieczki.

Jeden z nich próbował wyskoczyć przez okno. Dorwał go dzielnicowy. Drugi złodziej uciekł przez dziurę w dachu i pobiegł w kierunku trasy S-8.

- Tam przeskoczył przez ogrodzenie, przechodząc po zewnętrznej stronie wiaduktu biegnącego nad drogą prowadzącą do Rydzyn. W pościg ruszyli dzielnicowi, odcinając mężczyźnie drogę ucieczki – dodaje policjantka.

Dwaj 39-latkowie zostali zabrani do policyjnego aresztu. Byli trzeźwi. W okradanym budynku policjanci znaleźli trzy plecaki z przedmiotami pochodzącymi z okradanej posesji. Wartość strat oszacowano na kilkaset złotych.

- Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – tłumaczy nadkomisarz.