W tegorocznym plebiscycie fotograficznym „Terra Flower Power” na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce znów biorą udział Pabianice. Dwa lata z rzędu znaleźliśmy się w gronie laureatów (na pierwszym miejscu i drugim miejscu), wygrywając dwumetrowy kaskadowy kwietnik, który stoi teraz na Starym Rynku i dużą czerwoną donicę ustawioną przed Urzędem Miejskim.

- Liczymy, że dzięki głosom mieszkańców uda się powtórzyć sukces – informuje Aneta Klimek, rzecznik UM.

Głosowanie potrwa od 1 sierpnia (godz. 10.00) do 29 sierpnia na stronie konkursu plebiscyt.inspirowaninatura.pl. Można oddać jeden głos dziennie w trakcie trwania konkursu.

Konkurować będzie co najmniej 100 miast z całej Polski (zgłoszenia przyjmowane są do końca tygodnia). Wyniki poznamy 30 sierpnia.

Do wygrania w tym roku: duży kaskadowy kwietnik i prezentacja miasta w kalendarzu Terra na 2017 rok (I m.), duża donica (II m.), bon wartości 1.000 zł (III m.) i zestawy nagród dla 10 wyróżnionych miast.

- W tym roku kwiatów w Pabianicach jest więcej i w nowych miejscach. Kompozycje wiszą w 42 kwietnikach na latarniach, a stojaki z kwiatami ustawione są poza centrum również na Starym Rynku, przy Zamku obok parku Słowackiego, przy skwerze na ul. Szarych Szeregów. Skrzynki z kwiatami ozdobiły też mosty przy Świetlickiego i w parku Słowackiego – wymienia rzeczniczka.