Warunek był jeden: w ulicy muszą leżeć rury kanalizacyjne i wodociągowe. Tak jest od ponad roku. Teraz Urząd Miejski będzie zlecał dokumentację projektową przebudowy odcinka ulicy Siennej o długości około 400 m (od ulicy Smugowej do wysokości wjazdu na nieruchomość o numerze 23 B) wraz z odwodnieniem i przebudową/budową niezbędnej infrastruktury technicznej. 
 
Już wiadomo, że wykona ją Biuro Projektowe „Konstruktor” Krzysztofa Michalika z Chrzanowa - za 33.272 zł (brutto).
 
Miasto przed laty sprzedało tutaj działki pod budowę bloków. Mieszkańcy bloków i domków przy Siennej regularnie prosili prezydenta Zbigniewa Dychtę o pomoc. (pisaliśmy o tym tutaj: www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/sienna-ciezarowkami-rozjechana.html ). Nie doczekali się. Wiceprezydent Maciej Łuczak (podlegały mu drogi) w zeszłym roku wolał asfaltować między innymi Gospodarczą, która odchodzi od Jutrzkowickiej i kawałki Jasnej oraz Polnej.
 
Czy w przyszłym roku Sienna znajdzie się w grupie ulic do położenia asfaltu? Nowy wiceprezydent Marcin Nocuń drogami zajmie się po nowym roku. Teraz te tematy podlegają prezydentowi Grzegorzowi Mackiewiczowi.