Pijana 40-latka skasowała swoim pojazdem zaparkowane auta i zadzwoniła na policję. Kobieta miała 1,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej.

27 września przed godziną 20.00 dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie od kobiety, która swoim pojazdem uderzyła w zaparkowane na drodze osiedlowej auta.
Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego ustalili, że  40-latka, jadąc fiatem seicento drogą osiedlową na Bugaju, nie dostosowała prędkości podczas skręcania i uderzyła kolejno w zaparkowaną toyotę, renault i forda. Ten ostatni siłą uderzenia wpadł na stojącą obok mazdę.
Badanie alkomatem wykazało, że sprawczyni miała 1,8 promila alkoholu w organizmie. Kobieta straciła już prawo jazdy. Poniesie również konsekwencje karne za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności do lat dwóch. Wraz z sądowym wyrokiem traci się także prawo jazdy.