O podróżujących w ukryciu w naczepie tira 5 imigrantach pisaliśmy TUTAJ

Pabianiccy policjanci wraz ze strażnikami granicznymi znaleźli cudzoziemców po otwarciu zaplombowanych drzwi tira przejeżdżającego przez nasz powiat. Mężczyźni ukryli się między paletami z transportowaną folią. Przykryci byli kocem. Kierowca długo o nich nie wiedział…

Funkcjonariusze Straży Granicznej w rozmowie z „gapowiczami” ustalili, że to Afgańczycy w wieku 14 i 16 lat. Wszyscy przekroczyli granicę Polski od strony Słowacji, podróżując w ukryciu, prawdopodobnie z terytorium Turcji przez Bułgarię i Węgry.

- Wobec nich wdrożono procedurę administracyjną, zmierzającą do zobowiązania młodych cudzoziemców do powrotu – tłumaczy por. SG Dagmara Bielec-Janas, rzecznik prasowy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. - Czterech chłopców w wieku 16 lat, postanowieniem sądu, zostało umieszczonych w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie. Piąty z ujawnionych - czternastolatek został skierowany do jednej z placówek wychowawczo – opiekuńczych w Łodzi.

Imigranci w ciężarówce Życie Pabianic

W sprawie został również przesłuchany w charakterze świadka kierowca ciężarówki – obywatel Bułgarii, który o incydencie poinformował swojego dyspozytora, a następnie służby.

- Po zakończonych czynnościach, mężczyźnie zezwolono na kontynuację podróży – dodaje por. Bielec-Janas.

W tym roku Straż Graniczna udaremniła już cztery takie podróże imigrantów.