Od 20 marca obowiązują w całym kraju kolejne obostrzenia. Sprawdzaniem i kontrolowaniem przestrzegania nowych zasad zajmuje się policja.  Tym razem już bez „taryfy ulgowej”.

Zobacz też:  Policja ostrzega: Czas pouczeń i przypominania o obostrzeniach już minął

- Ze względu na dramatyczny przyrost dziennej liczby zachorowań policjanci stanowczo egzekwują wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia. Mimo licznych apeli o przestrzeganie obowiązującego prawa, zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej, mundurowi ujawnili osoby, które nie stosowały się do powyższych wytycznych – informuje st. sierż. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

Przez tydzień, od 20 marca do wczoraj (28 marca) pabianiccy policjanci wystawili dotąd 129 mandatów, 4 pouczenia oraz sporządzili 9 wniosków o ukaranie do sądu. Wszystko to z powodu niestosowania się ukaranych do przepisów sanitarnych. 

Dodatkowo, od soboty (27 marca) obowiązują dodatkowe limity osób w sklepach oraz w kościołach. Czy te miejsca nasi policjanci również bacznie obserwują?

- Policjanci w okresie 27-28 marca 2021 roku przeprowadzili łącznie 68 kontroli, w tym 57 w placówkach handlowych i 11 w kościołach na terenie powiatu – dodaje st. sierż. Jachimek.

Nieprawidłowości nie odnotowali.