W piątek na stronie Spotted: Pabianice pojawiło się ostrzeżenie internauty:

- „Ostrzegamy przed oszustami, dnia 23.09.2021 okradziono starszych schorowanych ludzi o godzinie około 12.00 -12.30, w okolicach sp3 Grota Roweckiego, podają się za hydraulików chcą sprawdzać przecieki, wycieki, pod pretekstem sprawdzenia wchodzą do mieszkania i okradają starszych ludzi. Wysoki blondyn oraz niska brunetka w wieku około 30 lat. Być może ktoś widział podejrzane lub kręcące osoby w tych godzinach”.

Sprawa znana jest pabianickiej policji, która ponownie przestrzega przed wpuszczaniem do domów oszustów, podających się za przedstawicieli różnego rodzaju instytucji, administracji osiedla, wodociągów, pracowników energetyki, firm handlowo — usługowych itp.

- Ich działanie oparte jest na udawaniu kogoś, kim nie są albo podawaniu fałszywego celu swojego przybycia – wyjaśnia podkom. Ilona Sidorko, oficer prasowy pabianickiej komendy. - Wpuszczeni do mieszkania, po uśpieniu czujności ofiary wyłudzają od niej pieniądze, przedstawiają fałszywe umowy albo nakłaniają do zakupów wirtualnych rzeczy za bardzo wygórowaną kwotę — często zupełnie niepotrzebnych ich nabywcy. Oszuści, w momencie nieuwagi domownika, będąc już w mieszkaniu, dokonują także kradzieży rzeczy będących w pobliżu — torebki z przedpokoju, kurtki z portfelem czy kluczyków do samochodu.

Niestety, nadal jak widać pabianiczanie dają się nabrać. Szczególnie narażone na stanie się potencjalną ofiarą są osoby starsze. W tym miesiącu mieszkanka Starego Miasta padła ofiarą oszustwa „na policjanta”. Wyrzuciła przez okno 20.000 zł. Jako jedna z nielicznych oszukanych miała szczęście, bo w pobliżu byli prawdziwi policjanci, którzy dorwali złodzieja.

Nadal jednak dla tych starszych ważna jest czujność i pomoc rodziny, czy sąsiadów.

- W sytuacjach wzbudzających podejrzenie obecności oszusta w klatce bloku pamietajmy o możliwości skorzystania z telefonu alarmowego 112. Powiadamiajmy policję – apelują policjanci.