"Zainspirowała ich strzelnica Klubu Walter przy ul. Parkowej 13 d. Bardzo spodobały się mężczyznom potężne stalowe blachy pełniące rolę kulochwytów" - pisze strażnik na portalu strazmiejskapabianice.pl
 
 
25 listopada o godz. 14.00 mężczyźni z ręcznym wózkiem wdarli się na teren strzelnicy i zdemontowali dolne ekrany.

"Biorąc pod uwagę ciężar zdobyczy oraz ukształtowanie terenu, musieli się nieźle napracować. Obaj panowie byli słusznej postury, więc nieźle sobie radzili. Jednak nie mieli szczęścia tym razem" - informuje strażnik.

Do parku wezwał ich anonimowy informator, który zgłosił próbę kradzieży betonowego ogrodzenia. Na miejscu okazało się, że ogrodzenie właśnie jest montowane przez ekipę budowlaną. Strażnicy nie odjechali z parku, tylko wybrali się na obchód terenu. Złodziei ujęli na gorącym uczynku.

- W pierwszej wersji usiłowali przekonać strażników, że czyszczą teren za zgodą jego zarządcy - mówi strażnik miejski.

Zarządca terenu oznajmił, że nie wydawał zgody ani na zdemontowanie, a tym bardziej na wywiezienie stalowych elementów ze strzelnicy.

 

Po ustaleniu danych sprawców i świadków zdarzenia strażnicy powiadomili o zdarzeniu Powiatową Komendę Policji. Policjanci przejęli sprawców wraz z zabezpieczonym mieniem.