Dla najmłodszych organizowane są kolonie zuchowe w Małeczu. W tym roku zaplanowano trzy turnusy w terminach: 27.06 - 10.07, 10.07 - 23.07 i 23.07 - 5.08. Koszt kolonii dla dzieci należących do gromad zuchowych i opłacających składki to 777 złotych. Tyle samo zapłacą posiadacze Karty Dużej Rodziny oraz ci, którzy 450 złotych wpłacą do 15 kwietnia. Koszt dla osób niespełniających powyższych kryteriów to 900 złotych.

Harcerze mogą w tym roku pojechać w trzy miejsca: do Rogowa, Dwernika i Kopernicy.

- Przywróciliśmy obóz żeglarski, bo okazało się, że jest na to zapotrzebowanie – mówi hm. Oliwia Kruczkowska, komendantka Hufca ZHP Pabianice. - Chodzi przede wszystkim o harcerzy -żeglarzy, którym trudno było zorganizować w ubiegłym roku wyjazdy wakacyjne.

Obozy harcerskie kosztują 888 złotych. Oferta promocyjna jest taka sama jak w przypadku kolonii zuchowej. Osoby, które nie łapią się na żadną zniżkę, zapłacą 1.150 złotych. Droższy jest obóz żeglarski, za który zapłacimy 1.200 zł. Harcerze - żeglarze lub osoby niezrzeszone zapłacą 1.350 zł. Obozy trwają 17 dni. Turnus w Rogowie zaczyna się od 17 lipca, a w Dwerniku od 1 lipca. Turnusy w Kopernicy będą od 7 lipca i 1 sierpnia.

- Zapewniamy opiekę, wyżywienie, noclegi w namiotach i dobrą zabawę – opowiada komendantka hufca. - Nasi instruktorzy organizują dzieciom i młodzieży czas od rana do wieczora.

W Małeczu dzieci korzystają z uroków okolicy. Ośrodek położony jest przy lesie. Latem dzieci korzystają również z basenu. Rogowo koło Mrzeżyna jest położone nad morzem. Jest to jedna z głównych atrakcji pobytu. Obozy w Dwerniku w Bieszczadach to przede wszystkim górskie wędrówki. Kopernica jest położona nad Jeziorem Charzykowskim.

- Mamy bardzo szeroką ofertę, w której każdy powinien znaleźć coś dla siebie, jednak w tym roku bardzo wiele miejsc w naszych bazach jest już wynajętych. Dlatego trzeba się spieszyć, aby ich nie zabrakło – dodaje Oliwia Kruczkowska.

Karty na kolonie i obozy można pobierać w siedzibie hufca, ul. Konopnicka 39 od poniedziałku do czwartku w godzinach 17.00-20.00.