Policjanci z pabianickiej „drogówki” podsumowali akcję Majówka 2021. Przez cztery dni wystawili kierującym łącznie 98 mandatów, a pieszym 6.

Najmniej spokojnym dniem był początek weekendu – piątek. Na drogach powiatu pabianickiego doszło do 6 zdarzeń. W sobotę był spokój, w niedzielę 1 zdarzenie, a w poniedziałek dwa. Brawurowo majówkę zakończył 33-letni kierowca. Jadąc pod wpływem alkoholu (z pasażerami), bez uprawnień do kierowania, doprowadził do wypadku w Pawlikowicach.

Zobacz: Kraksa w Pawlikowicach. Winny kierowca "na podwójnym gazie" [AKTUALIZACJA]

Był to jeden z dwóch nietrzeźwych przyłapanych w ten weekend przez naszych policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Kontroli trzeźwości łącznie przeprowadzili 17.

Najwięcej majówkowych mandatów (84) wypisali za przekroczenie prędkości.

- Dwie osoby przekroczyły dozwoloną prędkość powyżej 50 kilometrów na godzinę – wylicza st. sierż. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

Policjanci zatrzymali też 14 dowodów rejestracyjnych. Wśród innych „grzechów” pabianickich kierowców były jeszcze m.in. prowadzenie samochodu mimo sądowego zakazu, brak zapiętych pasów, nieprawidłowa zmiana pasa ruchu, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Pieszym też się nie upiekło – 6 dostało mandat za łamanie przepisów.