- Otwarcie siłowni na powietrzu nastąpi 7 czerwca o godz. 18.00 na Lewitynie w czasie podsumowania dnia sportu, organizowanego w ramach XXXVII Dni Pabianic - poinformowała rano Joanna Stelmach, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego. - Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie Hovhonnes Yazichyan.

Pabianiczanin Hovhannes Yazichyan jest mistrzem Europy i rekordzistą świata. Piszemy o nim tutaj: www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/sport/inne/mistrz-z-pabianic.html

O 11.30 Platforma Obywatelska poinformowała, że otwarcie siłowni w poniedziałek o godz. 10.30. Gościem będzie minister sportu Andrzej Biernat. 

O terminach otwarcia siłowni przez klub PiS i klub SLD jeszcze nie zostaliśmy poinformowani.

Ku radości pabianiczan, Lewityn wreszcie zaczyna przypominać miejsce wypoczynku XXI wieku. Oprócz placu zabaw dla dzieci, mamy teraz siłownię na świeżym powietrzu. Od dwóch lat mówił o tym radny Krzysztof Rąkowski z PO. I Platforma z budżetu przeznaczyła na ten cel 50.000 zł. Resztę dał Urząd Miejski - całość kosztowała 105.000 zł. Przy okazji powstanie miejsce do jogi i aerobiku. To był pomysł wiceprezydenta Grzegorza Mackiewicza, który chciał na Lewitynie urządzać darmowe zajęcia podczas wakacji plus pobudować scenę na występy i koncerty.

Przy okazji ratusz sypnął groszem (mamy rok wyborczy) i zrobił chodnik, którego Życie Pabianic domaga się od 5 lat. Rodzice z dziećmi idąc na plac zabaw z parkingu przy markecie muszą chodzić po błocie. Teraz ma się to zmienić. Odświeżona brama od strony marketu i wygodne wejście oraz zdecydowanie więcej atrakcji na Lewitynie - to dopiero początek. W planach jest jeszcze wyłożona kostką ścieżka wokół stawów, żeby można było wygodnie biegać lub spacerować. Powstanie dopiero po odmuleniu stawów, które nastąpi tej zimy. Może kosztować od 3 do 5 milionów złotych.

Sobota na sportowo - Dni Pabianic www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/sport/inne/sobota-na-sportowo-co-gdzie-i-o-ktorej-godzinie.html