Policjanci zatrzymali złodziei, którzy kradli trakcję tramwajową na linii Konstantynów – Lutomiersk.Dwaj złodzieje w wieku 46- i 25 lat wpadli w ręce funkcjonariuszy na gorącym uczynku. Złodzieje trafili do aresztu tymczasowego.Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Konstantynowscy policjanci od trzech miesięcy tropili złodziei trakcji tramwajowej na linii Konstantynów Łódzki – Lutomiersk. Złodzieje działali nocą. Odcinali po kilkaset metrów przewodu, który upłynniali w skupach złomu. Do pierwszej kradzieży doszło w połowie czerwca przy ulicy Lutomierskiej w Konstantynowie. Tu zwinęli ponad 600 metrów przewodów. Straty oszacowano wtedy na ponad 10.000 złotych.

Kolejne metry kabli ginęły na terenie Lutomierska i Kazimierza. Następnym miejscem "pracy" złodziei były Mirosławice. Tu pojawili się w nocy 12 września odpowiednio przygotowani. Mieli gumowe rękawice i specjalne nożyce do cięcia kabli.
Wpadli w ręce konstantynowskich policjantów na gorącym uczynku, gdy cięli przewody. Nieopodal leżały przygotowane do wywózki odcięte już kawałki trakcji. Złodzieje w wieku 46 i 25 lat byli zaskoczeni widokiem mundurowych.

-Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im dziesięciu zarzutów związanych z kradzieżą trakcji tramwajowej. Wstępnie straty oszacowano na około 200.000 złotych– informuje nadkom. Joanna Szczęsna z pabianickiej policji.– Policjanci ustalają, czy złodziejski duet dopuścił się podobnych przestępstw na terenie ościennych powiatów.