Najważniejszym filarem programu "Mieszkanie Plus" ma być utworzenie Narodowego Funduszu Mieszkaniowego, dzięki któremu mieszkania będą tańsze. Takie są założenia nowego programu rządowego, który właśnie ogłoszono. Porgram nazywa się "Mieszkanie Plus". Jego głównym punktem jest utworzenie Narodowego Funduszu Mieszkaniowego. Ma on przekazywać grunty Skarbu Państwa, dzięki czemu mieszkania budowane na tych gruntach będą tańsze. Rodzina, która dostanie takie mieszkanie, będzie je wynajmować. Ma płacić od 10 zł do 20 zł za metr kwadratowy. Docelowo mieszkanie będzie wykupywać na własność. Nie będzie jednak musiała brać w tym celu kredytu.
Na razie wiadomo tyle, że będą preferowane rodziny wielodzietne. W zależności od liczby dzieci taka rodzina dostanie odpowiednią liczbę punktów. Do tego będą brane pod uwagę dochody. To będzie wpływało na okres oczekiwania na mieszkanie.

- To będzie konkurencja dla osób wynajmujących mieszkania. Na pewno spadną ceny za wynajem - twierdz Jakub Wyrębski, doradca finansowy J.W. Consulting. - Ten program moim zdaniem nie zastąpi MDM.