Policjanci z KPP w Pabianicach i komisariatu w Konstantynowie zabezpieczyli blisko 150 kilogramów nielegalnego tytoniu. Zatrzymano 45–letniego mieszkańca Wielunia, który przewoził ładunek.

- Gdyby towar trafił do obrotu, Skarb Państwa mógłby stracić ponad 118 000 złotych z tytułu niezapłaconego podatku – wylicza podkom. Ilona Sidorko z pabianickiej policji.

We wtorek południa policjanci dostali „cynk”, że żółtym volkswagenem caddy podróżuje najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna. Mundurowi natychmiast sprawdzili tę informację. Funkcjonariusze z komisariatu w Konstantynowie, na drodze wojewódzkiej 710, zauważyli to auto. Kierował 45-letni mieszkaniec Wielunia. Był nietrzeźwy.

- Miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu – dodaje policjantka.

Podczas przeszukania samochodu policjanci ujawnili nielegalny ładunek – tytoń. Łącznie zabezpieczyli blisko 150 kilogramów krajanki tytoniowej, a także pieniądze.
Kierowcę zatrzymano w policyjnej celi do wytrzeźwienia. Potem usłyszał zarzuty: kierowanie po pijanemu i paserstwo akcyzowe.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za paserstwo akcyzowe kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna i przepadek towaru.