Strażnikom miejskim udało się dogadać z właścicielem zdezelowanego opla, który od długiego czasu blokował miejsce parkingowe przy ul. Konopnickiej 49. Zardzewiałe, brudne auto wreszcie odjechało.

Niesprawny opel odjechał z ul. Konopnickiej

W 2021 roku strażnicy mieli ponad sto zgłoszeń związanych z wrakami pozostawionymi na ulicach Pabianic. Przyczynili się do usunięcia lub doprowadzenia do stanu używalności co najmniej 68 takich pojazdów. W 20 przypadkach zgłoszenia nie potwierdziły się. Były też dwa, gdy właściciele musieli zapłacić za holowanie i „pobyt” pojazdu na płatnym parkingu MZK.

Blokowanie miejsc parkingowych, to jedna sprawa. Samochody o wątpliwym stanie technicznym to też zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i środowiska. Ze zniszczonych samochodów mogą np. wyciekać szkodliwe płyny eksploatacyjne. Choć mogłoby się wydawać, że wystarczy wezwać lawetę i po sprawie, strażnicy nie mogą ot tak pozbyć się gruchota. Każda sprawę traktują indywidualnie. Zanim samochód zostanie uznany za nienadający się do użytkowania, potrzeba czasami wielu tygodni. Mimo to...

- Jeśli widzą Państwo pojazd w "opłakanym stanie" zajmujący miejsce parkingowe, można zgłosić to do nas drogą mailową: sm@um.pabianice.pl, telefonicznie - 986, pocztą oraz osobiście w komendzie przy ul. Narutowicza 33 – radzi Tomasz Makrocki, komendant Straży Miejskiej.