- Nikt się nie zgłosił. W poniedziałek na komisji w Urzędzie Miejskim będziemy rozmawiać co dalej mamy robić. Czy dać sobie z tym spokój, czy dalej szukać chętnych - mówi Paweł Piechota, naczelnik z Urzędu Miejskiego.
Naczelnik szuka osoby, która poprowadzi ogródek piwny w parku Wolności. Właściciel ogródka ma dostać rzutnik multimedialny, ekran, namiot i nagłośnienie, ale za to ogródek musi być prowadzony od 7 do 29 czerwca, żeby kibice mogli oglądać na ekranie wszystkich mecze Mistrzostw Europy Euro 2008.

O konkursie mało kto wiedział, bo został ogłoszony tylko w Internecie na stronie Urzędu Miejskiego (w przebudowie) na zakładce "BIP" 15 maja, a już 21 maja trzeba było złożyć oferty. Nie było ogłoszeń ani w prasie lokalnej, ani w łódzkiej. Być może najemców odstraszył fakt, że trzeba ponieść dodatkowe koszty.
Osoba, która zdecyduje się na poprowadzenie ogródka będzie musiała kupić prawa do publicznego odtwarzania meczów Mistrzostw Europy Euro 2008 od Cyfrowego Polsatu (835 zł brutto), zainstalować antenę i dekoder Cyfrowego Polsatu służącą do odbioru sygnału telewizyjnego (249 lub 513 zł), opłacić ZAiKS i zapewnić ochronę ogródka oraz całego sprzętu udostępnionego przez Urząd Miejski.

Jeśli Urząd Miejski sam chciałby zorganizować pokaz w plenerze, musiałby zapłacić 15.600 zł (brutto) za prawa i wydać 513 zł na dekoder cyfrowy. Takie ceny obowiązują przy pokazach publicznych w miastach od 20.000 do 100.000 mieszkańców.

Informacji na ten temat można zasięgnąć w Wydziale Działalności Gospodarczej i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Pabianicach ul. Narutowicza 33, pokój nr 11, Naczelnik Wydziału: Paweł Piechota.