Bliska współpraca europejskich firm loteryjnych jest już faktem. 28 marca ruszy sprzedaż Wielkiej Czwórki - pierwszej w historii zdrapki, która pod wspólną nazwą i szatą graficzną została wydana jednocześnie w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Na rodzimych miłośników zdrapek czekają aż cztery główne wygrane po 150.000 zł każda.

Czeska SAZKA, słowacka TIPOS, węgierska Szerencsejatek Zrt. oraz Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, rozpoczną tego dnia sprzedaż wspólnie przygotowanej zdrapki o nazwie Wielka Czwórka.

– Towarzyszące wydaniu tej loterii hasło „Zdrapywanie granic” chyba najlepiej oddaje to, co chcemy przekazać wszystkim naszym graczom – to dopiero początek naszej międzynarodowej współpracy – powiedział Wojciech Szpil, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.

W Polsce cena zdrapki wynosi 5 zł. Jest to więc produkt z segmentu zdrapek premium. Każdy z czterech krajów wypłaca wygrane ze zdrapek, które zostały kupione na jego terytorium, zatem np. wygranej, która została stwierdzona na losie Wielkiej Czwórki zakupionej w Polsce, nie będzie można zrealizować w Czechach czy na Węgrzech. Nakład: 4.000.000 losów.