100 policjantów z Pabianic, Łodzi oraz funkcjonariusze oddziałów antyterrorystycznych weszli jednocześnie do kilkunastu domów na terenie Pabianic. Było to w miniony wtorek o godz. 6.00.
W ręce mundurowych wpadło 14 osób, członków zorganizowanej grupy przestępczej. Policjanci działali na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Pabianicach.
– Rozbili zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie powiatu pabianickiego i ościennych – informuje podkomisarz Joanna Szczęsna z pabianickiej policji. – Zatrzymano 8 mężczyzn i 6 kobiet w wieku od 32 do 54 lat.
Nad rozpracowaniem grupy przestępczej pabianiccy policjanci i prokuratorzy pracowali od dłuższego czasu. Bandyci włamywali się do domów jednorodzinnych, mieszkań, pomieszczeń handlowych, usługowych. Kradli gotówkę, biżuterię, drogocenne zegarki, sprzęt RTV i inne wartościowe przedmioty.
– Wyłudzali także kredyty na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu – dodaje Szczęsna. – Straty przez nich spowodowane szacuje się na ponad pół miliona złotych.
Podczas przeszukań w domach zatrzymanych policjanci zabezpieczyli narzędzia, które mogły posłużyć do popełniania przestępstw.
– Odzyskano część utraconego mienia wartego 36 tysięcy złotych – dodaje policjantka.
Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli pieniądze, samochód marki BMW oraz sprzęt RTV o łącznej wartości 53 tysięcy złotych.
Wobec czterech mężczyzn w wieku 32-34 lata prokurator nadzorujący śledztwo wystąpił do Sądu Rejonowego w Pabianicach z wioskami o zastosowanie tymczasowego aresztowania.