Policjanci z Konstantynowa zatrzymali sprawców zuchwałej kradzieży i odzyskali skradziony telefon komórkowy należący do 25-letniej łodzianki. Trefny towar złodzieje zdążyli "sprzedać" w łodzkim komisie.
10 września około godz. 14.00 do jednego ze sklepów przy ul. Zgierskiej w Konstantynowie weszło dwóch mężczyzn. Wykorzystując nieuwagę sprzedawczyni, skradli spod lady telefon komórkowy. Po czym szybko wyszli ze sklepu. Sprzedawczyni dopiero po kilku minutach zoreintowała się, że została okradziona. Chciała zadzwonić, a telefonu nie znalazła. Zawiadomiła o kradzieży policję.
Śledczy przez kilka dni rozpracowywali sprawę. Ustalili personalia złodziei. Pokrzywdzona łodzianka rozpoznała dwóch mężczyzn, którzy w dniu kradzieży byli w sklepie.
Okazało się, że 28- i 29-latek (obaj łodzianie) skradziony telefon wart 1.200 zł odsprzedali w jednym z łódzkich komisów za kilkaset złotych. Policjanci odzyskali skradziony aparat.
W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że 29-latek kierował samochodem wbrew zakazowi sądowemu. Dlatego odpowie nie tylko za kradzież, ale i naruszenie zakazu sądowego. Jego kompan tylko za kradzież. Obaj przyznali się do winy i poddali dobrowolnej karze.