Policja przestrzega przed oszustami działającymi na terenie Pabianic. Wykorzystują oni różne sposoby, aby wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób, zazwyczaj starszych. Najczęściej oszuści podają się za pracowników gazowni, hydraulików, pracowników instytucji państwowych, w tym ZUS-u, pomocy społecznej, organizacji charytatywnych, a także członków rodziny – przeważnie wnuczków.

W czwartek ofiarą oszustów padła 84-letnia pabianiczanka. Do drzwi jej mieszkania zapukali „pracownicy” PSM. Kobieta i mężczyzna informowali, ze jest awaria wody. Zostali wpuszczeni do mieszkania. W kuchni radzili starszej pani nabrać wody do naczyń, bo miało jej przez pewien czas brakować. Miłą rozmową ,,uśpili” czujność starszej pani i wykorzystując chwilę jej nieuwagi, skradli pieniądze. Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa, po oszustach nie było już śladu.

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności i rozwagi przed wpuszczaniem osób obcych do mieszkania. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do tożsamości osoby, podającej się np. za pracownika jakiejś instytucji, należy skontaktować się z Policją pod numerem alarmowym 997.