Na początek wystąpiła Amelia Kaczyk z Osiedlowego Domu Kultury „Barak”. Był to pierwszy jej występ przed tak dużą publicznością. Dziewczynka zaśpiewała „Chodź, pomaluj mój świat”.

Potem zaczęło się granie rockowo-metalowe. Czadu dali chłopaki z Rezerwy: Piotr Bandzierz - bas, Sebastian Pluta - perkusja i Maciek Kwasek - wokal. Na co dzień próby mają w ODK-u przy ul. Łaskiej.

- Rzadko gramy koncerty, więc bardzo się ucieszyliśmy, że jest taka okazja. Nasz zespół jest bardzo młody, nazwa też jest robocza. Nazywamy się Rezerwa, bo jesteśmy rezerwowymi muzykami – mówi Kwasek.

Potem na scenę wyszedł Artur Byczkowski z zespołem. Na koncercie WOŚP w ODK-u wystąpili gościnnie.

Na zakończenie znów było ostro. Tym razem zagrała grupa Nosferus: Patryk Pietrasiak - wokal i gitara prowadząca, Piotr Wlaźlak - bas, Tomek Sobótkowski - perkusja, Adam Błoch - gitara rytmiczna.

- Nasz udział w tym koncercie to już tradycja. Gramy ze sobą od dwóch lat i zawsze będziemy występować na WOŚP, dopóki będziemy istnieć – zapewnia Wlaźlak.

W ODK-u pieniądze dla dzieciaków i seniorów zbierała Kamila Kot, wolontariuszka WOŚP.

- Mam nadzieję, że wasze serca rozgrzeją się podczas koncertu i dzięki temu moja puszka się wypełni – mówiła.

Podczas koncertu zlicytowano orkiestrowe gadżety: kubek - 25 zł, koszulkę - 25 zł, smycz -16 zł.

- To są specjalne pabianickie gadżety, które wykonał dla naszego sztabu sponsor – mówi Dariusz Kamieniak, szef sztabu WOŚP. – Mamy swoją własną, pabianicką markę WOŚP.

Osiedlowe Domy Kultury PSM włączają się w Orkiestrę od 17 lat. Na początku organizowano tutaj przedstawienia, podczas których wolontariusze zbierali pieniądze. Później występowały zespoły wokalne. Od kilku lat są to koncerty rockowe, a na scenie prezentują się zespoły z trzech domów kultury. Koncerty odbywają się w ODK-u przy ul. Łaskiej.

- Dzięki takim koncertom nasz ośrodek żyje, a młodzież ma się gdzie pokazać – mówi Grażyna Rotek, kierownik ODK-u przy ul. Łaskiej.