ad

W oszustwa zamieszani są także przedstawiciele firm farmaceutycznych z powiatu pabianickiego, aptekarze oraz lekarz psychiatra z naszego szpitala, tymczasowo aresztowany dwa i pół roku temu.

O aferze pisaliśmy w artykule: "Zatrzymany lekarz miał wypisywać za dużo recept na refundowane leki psychiatryczne".

Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli 100.000 zł z prywatnych majątków sześciorga zatrzymanych. Podejrzani o oszustwa to osoby w wieku od 37 do 74 lat. Podczas przesłuchań usłyszały aż 1.160 zarzutów.

- Podejrzani dostali zakaz opuszczania kraju. To decyzja prokuratora. Ponadto zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe – poinformowała nas starszy sierżant Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy policji. Aby wyjść na wolność muszą wpłacić kaucje - od 5.000 zł do 60.000 zł.

Przypominamy, że tymczasowo aresztowany pabianicki lekarz miał masowo wypisywać recepty na drogie leki refundowane. Posłużył się przy tym nazwiskami wielu pacjentów. Recepty te realizowano m.in. w „zaprzyjaźnionych” aptekach na terenie Pabianic i powiatu pabianickiego. Dochodzenie w tej sprawie ciągnie się już od prawie trzech lat.