Od najbliższego piątku niemal przez cały miesiąc na drodze krajowej nr 71 między Pabianicami i Aleksandrowem Łódzkim będzie odnawiane oznakowanie poziome.  Prace mają ruszyć w piątek w Pabianicach i prowadzone będą na blisko trzykilometrowym odcinku trasy.
 
- Następnie sukcesywnie będą się przysuwały w kierunku północnym: od soboty 28 maja do 4 czerwca między Pabianicami i Aleksandrowem Łódzkim będą nanoszone linie osiowe i krawędziowe - informuje Maciej Zalewski z GDDKiA.
 
Między 6 i 11 czerwca w Konstantynowie będą uzupełnianie pozostałe elementy oznakowania (przejścia dla pieszych, strzałki, inne symbole), analogicznie  w Aleksandrowie Łódzkim w dniach od 13 do 20 czerwca, kiedy planowane jest także zakończenie prac.
 
Wykonawca deklaruje, że ze względu na mniejszy ruch prace prowadzone będą w późnych godzinach wieczornych i w nocy. Apelujemy więc do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do ustawionego oznakowania.
 
- Ze względu na fakt, że prace wymagają dobrej pogody, w przypadku opadów podane terminy mogą ulec zmianie - dodaje Zalewski.