Akcja rozpoczęła się o godz. 10.00 na ul. Kilińskiego. Grupa motocyklowa rozdawała kierującym naklejki „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”.

- To hasło jest aktualne szczególnie w szczycie sezonu motocyklowego. Zasady bezpieczeństwa i wzajemny szacunek obowiązują zarówno kierowców samochodów jak i motocyklistów, jednak czasami uczestnicy ruchu o tym zapominają. Pamiętajmy, że przyjemność z jazdy motocyklem musi łączyć się z bezpieczeństwem – mówili organizatorzy akcji.

Pabianiccy policjanci apelowali o rozwagę na drodze i przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zwłaszcza o zasadzie ograniczonego zaufania. W zderzeniu z samochodem motocyklista ma niewielkie szanse, a skutki takich wypadków najczęściej są tragiczne.

W 2020 roku w całej Polsce motocykliści uczestniczyli w 2075 wypadkach drogowych, byli sprawcami 927 wypadków, w których zginęło 158 osób, a 871 zostało rannych.

- Aby zminimalizować ryzyko takich zdarzeń, odpowiedzialny motocyklista przede wszystkim zawsze powinien panować nad pojazdem. Każdy wykonywany manewr musi zostać wyraźnie zasygnalizowany innym użytkownikom drogi. Niedopuszczalne jest „wciskanie się” pomiędzy jadące pojazdy – tłumaczyli policjanci.

Trzeba dostosowywać się do obowiązującej prędkości. Nie można wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

- Brawurowa i ryzykowna podróż motocyklem może kosztować nas życie. Pamiętajmy o zakładaniu kasku ochronnego, ochraniaczy, odpowiedniego obuwia i rękawic, te elementy znacząco podnoszą poziom naszego bezpieczeństwa na drodze – dodają pabianiccy policjanci.

Policjanci w sezonie wakacyjnym będą szczególnie zwracać uwagę na stan techniczny motocykli i ich obowiązkowe wyposażenie.