W środę przy ul. Kamiennej młody mężczyzna pobił i skopał starszego pana. Agresor to dobrze znany mieszkańcom domu przy ul. Kamiennej sąsiad - Paweł W. (lat 36).
Dlaczego uwziął się na starszego człowieka? Bo ten zwrócił mu uwagę, by nie wyrzucał przez okno ciężkich przedmiotów. Ktoś mógłby zostać poszkodowany. To rozsierdziło lokatora tak bardzo, że wybiegł z domu i skopał starszego pana. Pobity mężczyzna trafił do szpitala.

Pawłem W. zajęli się w końcu policjanci. Dzisiaj (25 marca) został doprowadzony przez policjantów do sądu w Pabianicach. Usłyszał zarzuty z art. 190 kk i 160 kk (narażenie zdrowia i życia innego człowieka oraz groźby karalne). Sąd na wniosek prokuratury pabianickiej zastosował wobec 36-latka areszt tymczasowy. Najbliższe trzy miesiące Paweł W. spędzi za kratkami. Będzie też przebadany psychiatrycznie.

Jak nas poinformował prokurator Krzysztof Kopania, rzecznik prokuratury okręgowej, podstawą aresztowania była obawa matactwa i popełnienia ciężkiego przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.