Chłopczyk przyszedł na świat przy pomocy cesarskiego cięcia w Nowy Rok (1 stycznia 2013 r.) o godz. 11.25. Nie spieszyło się mu.
- Termin porodu minął, a on nie miał ochoty się urodzić - mówi Gabriela Jachymek z Zelowa, mama pierwszego dziecka urodzonego w tym roku w Pabianicach.
Fabian waży 3.570 g i mierzy 55 cm.
Prezydent Zbigniew Dychto odwiedził panią Gabrielę i jej synka w szpitalu. Przyniósł wyprawkę. Życzył dużo zdrowia.
Fabian jest drugim dzieckiem pani Gabrieli (lat 20). Ma starszego o trzy lata braciszka Czarka. Mama jest z zawodu fryzjerką, a tata Robert (lat 26) - brukarzem.
Rodzice planują ślub razem ze chrzcinami Fabiana.
W ostatnie dni starego roku w pabianickim szpitalu przyszło na świat pięcioro dzieci. Troje wraz z matkami jest jeszcze na oddziale noworodków.


30 grudnia 2012 r. o godz. 14.00 przy pomocy cesarskiego cięcia przyszła na świat córeczka Anny Fraszki - Julka. Dziewczynka waży 4.200 g i ma 56 cm. Pani Anna mieszka w Poddębicach. W naszym szpitalu pracuje jej lekarz prowadzący.

Także 30 grudnia 2012 roku o godz. 18.00 urodziła się córeczka Weroniki i Mariusza Jarosińskich. Dziewczynka waży 3.360 g i ma 56 cm.
- Ma na imię Irmina - mówi pani Weronika.
Rodzice mieszkają w Łowiczu. Pani Weronika pracuje jako przedstawiciel handlowy, a pan Mariusz jest strażakiem w łódzkiej jednostce ratownictwa chemicznego.

31 grudnia 2012 r. o godz. 1.20 przyszła na świat córeczka Marzeny i Piotra Kurowskich. Dziewczynka waży 2.900 g i ma 51 cm.
Imię dla siostrzyczki- Zuza - wybrał czteroletni Kacperek.
- Będę się nią opiekował, bo jestem starszym bratem - obiecał Kacper.
Państwo Kurowscy są pabianiczanami, ona pracowała jako ekspedientka, on jest dekarzem.