46-latkę (mieszkankę Zduńskiej Woli) zatrzymano 18 kwietnia około godziny 12.30. Kobieta przejeżdżała fordem przez Babice (gm. Lutomiersk), gdy zwróciła na siebie uwagę jadących za nią dwóch mężczyzn.

- Zaniepokoił ich fakt, że kierowca pojazdu dziwnie zachowuje się na drodze. Domyślając się, że za kierownicą może siedzieć nietrzeźwy, powiadomili policję. Kiedy pojazd zatrzymał się, uniemożliwili mu dalszą jazdę – relacjonuje podkom. Ilona Sidorko.

Za "kółkiem" siedziała pijana w sztok 46-latka. W aucie był też jej 3-letni synek. Na miejsce przyjechała policja z Konstantynowa. Funkcjonariusze przebadali kobietę alkomatem - wydmuchała ponad 3 promile alkoholu. Dziecko przekazano pod opiekę ojcu.

Mieszkance Zduńskiej Woli zatrzymano prawko. Za jazdę samochodem na „podwójnym gazie” odpowie przed sądem. Nie uniknie też kary za nieodpowiedzialne zachowanie względem syna.

- Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, a za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kara do lat 5 więzienia – wymienia rzeczniczka pabianickiej policji.

Policjanci chwalą mężczyzn, dzięki którym udało się zatrzymać 46-latkę.

- Ich zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować z ruchu osobę, która stwarzała zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu – dodaje pani podkomisarz.