We wtorek po godzinie 15.00 na ul. Zielonej kierowca (58 lat) renault narozrabiał. Zahaczył dwa zaparkowane przy ulicy samochody.

- Dzięki pomocy świadków policjanci szybko ustalili winowajcę. Okazało się, że sprawca po zderzeniu pojechał do miejsca zamieszkania. Pod domem miał problemy z parkowaniem, bo przodem auta wbił się w słup trakcji tramwajowej - relacjonuje kom. Joanna Szczęsna z pabianickiej komendy. 

Jak się okazało, 58-latek był nietrzeźwy. Wydmuchał 2 promile.

Pani "na dołek", piesek do schroniska

O godz. 18.00 dziwnie zachowującą się kobietę spostrzegli klienci sklepu Intermarche przy ul. Myśliwskiej.

- Dwaj świadkowie zauważyli, jak kobieta spacerująca po parkingu z psem próbowała początkowo nieudolnie otworzyć kluczykiem drzwi od strony pasażera we fiacie seicento. Na chwilę usiadła na fotelu pasażera, po czym zaczęła ponownie spacerować z psem po parkingu. Chwiała się, miała problemy z utrzymaniem równowagi. Kobieta wróciła do samochodu, usiadła za kierownicą i gwałtowanie ruszyła z parkingu - opisuje policjantka.

Wtedy jeden ze świadków podbiegł do jej samochodu i przez otwarte okno wyciągnął ze stacyjki kluczyki, udaremniając tym samym dalszą jazdę. Drugi z mężczyzn powiadomił policję.

O pomoc poproszeni zostali również strażacy, którzy kończyli działania gaśnicze na łąkach za sklepem. Strażacy pilnowali kobiety do przyjazdu policjantów.

- W tym czasie 54-latka zachowywała się agresywnie wobec świadków, ubliżała im. Jak się okazało po badaniu alkomatem, kobieta miała 2 promile alkoholu w organizmie. Swoją agresję skierowała również na interweniujących policjantów. W dalszym ciągu była agresywna, nie wykonywała wydawanych poleceń - dodaje Szczęsna.

Właścicielka trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchana.

Na miejsce wezwani zostali też strażnicy miejscy, by zająć się psem zatrzymanej. Kundelek trafił do pabianickiego schroniska. Kobieta będzie mogła go odebrać po opuszczeniu jednostki policji.

Trzech pijanych w 2 dni

To nie jedyni pijani kierowcy w tym tygodniu. W poniedziałek kierowca mający 3 promile doprowadził do stłuczki. Piszemy o tym TUTAJ

Od stycznia do kwietnia tego roku policjanci złapali 75 kierujących pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy na terenie powiatu pabianickiego spowodowali 13 kolizji drogowych.