Ekipy piłkarskie zostały podzielone na 6 grup.


Grupa A: Boca Juniors, Piaski Team, Św. Jana, Sienkiewicza Records.
Grupa B: FC Bugaj, FC Dobrzynka, Joga Bonito, Szybcy i Wściekli.
Grupa C: Pabianice Street Elite, Zimna Zalewajka, FC Źli Team, FC Dragon.
Grupa D: Dziewiątka, US Kapiszon, Peacemakers, AC Daj na tacę.
Grupa E: Sparta Pabianice, Meiwa, FC Nowa Wieś, Klima.
Grupa F: Nowa Wieś Dream Team, Elektrycy Wysokich Napięć, FC Korona, United Evolution, Street Boys.

Rozgrywki zimowej ligi drużyn osiedlowych podzielono na 4 etapy:

I etap – mecze w grupach. Mecze grupowe będą rozgrywane w niedziele od godziny 16.00 w sali przy ul. Orlej 1. W każdą niedzielę będą grały 2 grupy. Do dalszego etapu awansują 2 najlepsze zespoły z grupy.

29 listopada zagrają grupy A i D, 13 grudnia – B i F, 20 grudnia – C i E.
Na tym etapie rozgrywek mecze trwają 2x8 minut. Gra 4 w polu + bramkarz i maksymalnie 5 rezerwowych. Zmiany w trakcie w systemie lotnym.

II etap – z 12 najlepszych drużyn z I etapu będą wylosowane kolejne 3 grupy po 4 drużyny. Mecze w tych grupach będą toczyć się w niedziele: 10 i 17 stycznia 2010 roku, również od godziny 16.00. Z każdej grupy awansują dalej 2 najlepsze zespoły. Na tym etapie mecze trwają 2x10 minut.

III etap - z 6 najlepszych drużyn z II etapu będą wylosowane kolejne 2 grupy po 3 drużyny w każdej. Mecze w tych grupach zostaną rozegrane w niedzielę 24 stycznia 2010 roku od godz. 16.00. Na tym etapie mecze trwają 2x15 minut. Drużyny, które zajmą pierwsze miejsca w grupach, zagrają w wielkim finale. Drużyny, które zajmą drugie miejsca, zagrają w małym finale o 3. miejsce. Drużyny z miejsc trzecich w grupach zajmą 5. i 6. lokatę w całej lidze.

IV etap: finały 7 lutego 2010 r. - godz. 16.00. Mecze trwają 2x20 minut. Ok. godz. 18.00. - uroczyste zakończenie z udziałem wszystkich drużyn biorących udział w zimowej lidze drużyn osiedlowych i nagrodzenie najlepszych.