Reportaż o skrzywdzonym chłopcu, który stał się katem, pokaże dziś magazyn reporterów Superwizjer - na antenie TVN o godzinie 23.05.
Będzie to historia 14-letniego dziś Artura, który wytropił sprawcę swych nieszczęść, dopadł go w szpitali i ugodził nożem w szyję (pisaliśmy o tym w Życiu Pabianic z biedronką). Do tego dramatu nie doszłoby, gdyby nie bezduszność pabianickich instytucji (w tym kuratora), których zadaniem jest opieka nad młodzieżą zagrożoną demoralizacją.
Artur to jeden z 10 uczniów szkoły podstawowej, których przed kilkoma laty seksualnie molestował szklarz - 29-letni dziś Robert Ł. Szklarz dostał za to wyrok 3 i pół roku więzienia. Po wyjściu na wolność wrócił do Pabianic, zamieszkał z 80-letnią ciotką i leczył się. Wtedy 14-letni Artur wytropił go po raz pierwszy. Drewnianą pałką pokaleczył głowę swego oprawcy. Kilka dni później chciał dokończyć zemsty - w szpitalu.
Poraniony Robert Ł. też jest ofiarą pedofila. W domu dziecka, gdzie się wychowywał po stracie rodziców, był molestowany. Ale nikt z wychowawców, pedagogów i kuratorów nie zajął się krzywdzonym chłopcem...
(TVN o godzinie 23.05)