30-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. O dalszym jego losie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

17 marca 2023 roku dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu się na konto bankowe. Do zdarzenia miało dojść 16 marca na terenie Ksawerowa. Zawiadamiający mężczyzna poinformował policjantów, że jego córka zagubiła kartę płatniczą, a nieuczciwy znalazca dwukrotnie posłużył się nią płacąc za zrobione przez siebie zakupy. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Okazało się, że mężczyzna korzystał z karty w dwóch ksawerowskich sklepach. W jednym z nich policjanci ustalili jego wizerunek, a w drugim, dzięki czujności sprzedawczyni, mundurowi zatrzymali nieuczciwego znalazcę.

- Kobieta rozpoznała mężczyznę po tym, jak wcześniej mundurowi z pabianickiej komendy zapoznali ją z jego wyglądem wyjaśnia sierż. szt. Agnieszka Jachimek z pabianickiej policji. - Kiedy policjanci przyjechali na miejsce 30-latek stał przy kasie i płacił za zakupy gotówką.

W rozmowie ze stróżami prawa potwierdził, że posiada przy sobie kartę bankomatową, która nie jest jego własnością. Ksawerowianin tłumaczył funkcjonariuszom, że kartę znalazł poprzedniego dnia. Mężczyzna przyznał się również, że dwukrotnie z niej korzystał płacąc zbliżeniowo za swoje zakupy. Policjanci zatrzymali nieuczciwego 30-latka. 18 marca usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.