Policjanci zlikwidowali plantacje konopi indyjskich. Kilkanaście doniczek z roślinami stało w szafieZabezpieczyli kilkanaście krzaków konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu i ponad 70 gramów suszu roślinnego. Skonfiskowano narkotyki i zatrzymano 28-letniego pabianiczanina. Cynk o plantacji w mieszkaniu pabianiczanina dostali policjanci z łódzkiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.
31 maja po południu przyjechali i przeszukali mieszkanie. W szafie ubraniowej znaleźli kilkanaście doniczek z roślinami w różnej fazie wzrostu. Największe sięgały około 1,5 metra. Miały dobre warunki, bo "ogrodnik" założył specjalną aparaturę. W kuchni na stole stało zaś kilkanaście plastikowych kubków z sadzonkami. W całym mieszkaniu roznosił się charakterystyczny zapach marihuany. Skonfiskowane narkotyki i zatrzymanego w tej sprawie 28-latka przejęli pabianiccy policjanci. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.
Odpowie za nielegalne uprawianie oraz posiadanie narkotyków. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to karę do 8 lat pozbawienia wolności.