Akcja rozegrała się przy ul. Siennej, w biały dzień. Przechodzień widział, jak mężczyzna siłą wciąga do samochodu kobietę. Ta wyraźnie potrzebowała pomocy, szarpała się. Świadek od razu zadzwonił na policję.

- 17 maja 2021 roku około godziny 9.00 dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że zagrożone jest życie i zdrowie kobiety – relacjonuje st. sierż. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice. - Policjanci błyskawicznie wszczęli alarm. Rozpoczęła się szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza. Zmobilizowano wszelkie możliwe siły i środki, aby jak najszybciej ustalić miejsce pobytu porywacza i jego ofiary.

W ciągu godziny udało się namierzyć sprawcę.

- Policjanci zauważyli samochód napastnika stojący na ulicy Waltera Jankego. Wewnątrz pojazdu siedział zarówno mężczyzna, jak i kobieta. Okazało się, że oboje się znali i doszło między nimi do nieporozumienia. Mężczyzna został zatrzymany, a kobiecie udzielono niezbędnej pomocy medycznej – informuje policjantka.

Ale to nie koniec. W samochodzie napastnika, policjanci znaleźli broń, a w jego mieszkaniu środki odurzające. Jak się dowiedziało Życie Pabianic podejrzane substancje przekazano do badań laboratoryjnych.

- 28-latek usłyszał zarzut pozbawienia wolności. Odpowie również za posiadanie środków odurzających. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat więzienia – podsumowuje st. sierż. Jachimek.

 Po przesłuchaniu został zwolniony. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Musi meldować sie w pabianickiej komendzie policji.

Porwanie Życie Pabianic