Kierowcy, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość, wyprzedzają w miejscu niedozwolonym lub naruszają przepisy chroniące pieszych, muszą się liczyć ze znacznie większymi restrykcjami.

- Wprowadzone zostały także nowe regulacje dotyczące zatrzymywania prawa jazdy. To także zwiększone grzywny za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu czy wykroczenia popełnienie na przejazdach kolejowych - wyjaśnia podkom. Ilona Sidorko, rzeczniczka komendy policji w Pabianicach. 

Dzisiaj po godzinie 15.00 na drodze szybkiego ruchu S8 policjanci zatrzymali rowerzystę. 46-letni mieszkaniec gminy Zelów miał 2 prom. alkoholu w organizmie. Dostał mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Podczas minionego weekendu pabianiccy funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców za przekroczenie dozwolonej prędkości. Ich również ukarali według nowego taryfikatora. Obie kontrole miały miejsce na terenie Konstantynowa.

20-letni mieszkaniec Łodzi przekroczył dozwoloną prędkość o 38 km/h. Zapłaci za to mandat w wysokości 800 złotych. Do kompletu policjanci dołożyli 6 punktów karnych. Pecha miał też 46-letni pabianiczanin, który jechał o 26 km/h za szybko. Dostał 400 złotych kary. Na jego konto „wskoczyły” też 4 punkty karne.

Więcej o nowych karach dla kierowców przeczytasz w artykule: Łamanie przepisów będzie słono kosztować.