W poniedziałek przed Urzędem Miejskim odbyło się spotkanie z posłem PiS Piotrem Polakiem. Poseł mówił o podpisaniu porozumienia umożliwiającego zjednoczenie się polskiej prawicy. Przypomnijmy, w sobotę w Warszawie odbyła się obywatelska konferencja „Czas na zmiany”. Podczas spotkania prezes PiS Jarosław Kaczyński podpisał polityczne porozumienie z liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą oraz szefem Polski Razem Jarosławem Gowinem.

- Mając świadomość tego, co złego wydarzyło się w Polsce, którego początkiem była afera taśmowa i skandaliczne rozmowy polityków Platformy Obywatelskiej, chcemy wspólnie stawić temu czoła - mówił Polak.- Bo prawica chce, potrafi i musi się zjednoczyć i to właśnie dokonało się w sobotę.

Zjednoczenie się PiS-u z Solidarną Polską i Polską Razem oznacza wystawienie wspólnych list do sejmików wojewódzkich w tegorocznych jesiennych wyborach samorządowych, wspólnego kandydata na prezydenta w 2015 roku i wspólnych list w wyborach parlamentarnych jesienią 2015 roku.