Na 12 sierpnia jest zaplanowana wizyta prof. Michała Kuleszy w Pabianicach.

- Spotkanie będzie poświęcone służbie zdrowia, a w szczególności naszemu szpitalowi – mówi Agnieszka Skalska, rzeczniczka prezydenta. - Wizyta profesora Kuleszy, wybitnego specjalisty w zakresie administracji publicznej i samorządu terytorialnego, jest wynikiem nawiązania kontaktu wiceprezydenta Jarosława Cichosza z ekspertami z zakresu finansów z firmy Ernst & Young, światowego lidera w zakresie audytu, doradztwa podatkowego i biznesowego.

Jak podaje Wikipedia, Michał Kulesza urodził się 15 czerwca 1948 r. w Łodzi. W 1969 r. ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UW i od tego też roku pracuje na tej uczelni. Profesor posiada uprawnienia radcy prawnego, prowadzi własną kancelarię i współpracuje z innymi kancelariami.

Ponadto jest on redaktorem naczelnym miesięcznika "Samorząd Terytorialny". W 2008 został społecznym doradcą ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Donalda Tuska.
18 września 2009 za wybitne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego i administracji publicznej i za osiągnięcia w pracy naukowej został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
  W czwartek rano spotkał sie z prezydentem i szefami szpitala. O 11.30 urządzono konferencję prasową dla dziennikarzy.